Forum www.wszystko.fora.pl Strona Główna
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Regulamin Forum
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.wszystko.fora.pl Strona Główna -> Zasady

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aro200
Administrator Forum
Administrator Forum



Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 53
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna


PostWysłany: Wto 19:33, 14 Paź 2008    Temat postu: Regulamin Forum

Regulamin Forum ageofempires.pl

1. Każdy Użytkownik wraz z rejestracją akceptuje poniższy Regulamin Forum.

2. Jako, że do rejestracji na forum wymagane jest zaakceptowanie treści regulaminu to jego nieznajomość nie będzie zwalniała od kary w przypadku złamania zasad.

3. Regulamin odnosi się do każdego użytkownika forum jak i członków Teamu Ikariam.pl. Obowiązuje absolutna równość wobec zasad.

4. Personel Forum Ikariam.pl zachowuje sobie prawo do ostrzegania, cenzury i banowania użytkowników w przypadku nieprzestrzegania zasad. W ekstremalnych przypadkach, które są rozpatrywane indywidualnie, Użytkownik może zostać zablokowany w Grze, oraz na kanałach IRC. To działa także w drugą stronę. Zasady obejmują zamieszczone posty i treści w całym profilu użytkownika (avatar, sygnatura, tekst wewnętrzny).


5. Ogólne Warunki Użytkowania Ikariam obejmują także forum. Oznacza to, że zgodnie z niemieckim prawem właściciele Ikariam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za żadne zamieszczone na nim, a chronione prawami autorskimi treści. Za wszelkie treści zamieszczone na forum odpowiadają osoby, które je zamieściły.

6. Obowiązującym językiem na Forum jest język polski. Używanie innych języków jest dozwolone tylko w postaci pojedynczych zwrotów/zdań itp. Należy starać się pisać zgodnie z zasadami polskiej ortografii i nie używać żargonu kaleczącego język polski. Niezachowanie należytej staranności w tej dziedzinie może być ukarane ostrzeżeniem.

7. Przed założeniem nowego tematu na forum należy upewnić się, że jest on zakładany w odpowiednim dziale. W każdym podforum obowiązuje regulamin danego działu, z którym użytkownik ma obowiązek się zapoznać i przestrzegać go. Zatem w każdym podforum obowiązuje regulamin ogólny oraz regulamin danego działu. Jeżeli jakiś punkt regulaminu danego działu jest niezgodny z regulaminem ogólnym wówczas obowiązuje regulamin ogólny. W takim przypadku zaobserwowaną rozbieżność pomiędzy regulaminami należy zgłosić do Super Moderatora bądź Administratora Forum.

8. Administracja Forum zastrzega sobie prawo do ewentualnych korekt regulaminu podczas działania forum. Wszystkie zmiany będą wprowadzane z lekkim wyprzedzeniem, a użytkownicy zostaną o tym poinformowani.



Niedozwolone jest:

1. Zamieszczanie postów w imieniu zbanowanych Użytkowników na Forum.

2. Podszywanie się pod członków Teamu Ikariam.pl (zarówno tych odpowiedzialnych za grę jak i forum) , wliczając w to naśladowanie ich nicków, avatarów, sygnatur itd.

3. Nadużywanie guzika Zgłoś. Rozumie się przez to klikanie przycisku pomimo tego, że nie zostały złamane Zasady Forum.

4. Pisanie postów bezpośrednio pod sobą. W przypadku, gdy chcemy coś dodać do swojej poprzedniej wypowiedzi, używamy opcji Edytuj.

5. Pisanie postów, których głównym celem jest zdobycie większej ilości postów rankingu.

6. "Podbijanie" starszych wątków (zamieszczanie posta tylko po to aby temat znalazł się na pierwszej stronie). Obsługa Forum w uzasadnionych przypadkach ma prawo podbijać zamknięte tematy.



§2. Treści Zabronione


W postach, profilach, avatarach i sygnaturach nie można zamieszczać treści:

1. Pornograficznych, politycznie ekstremistycznych, obraźliwych, zabronionych przez prawo i powszechnie uznanych za moralnie niepoprawne.

2. Wzywających do nienawiści i dyskryminacji na tle rasowym, religijnym, płciowym lub jakimkolwiek innym oraz odnoszących się do ideologii totalitarnych, jak np.: faszyzm, nazizm.

3. Jakichkolwiek prywatnych wiadomości lub dyskusji, bez zgody wszystkich zainteresowanych stron. Ta reguła tyczy się wszystkich systemów komunikacyjnych Ikariam bądź innych, na przykład: prywatne wiadomości, MSG, GG lub IRC.

4. Wszelkiego rodzaju linków referencyjnych do gier on-line oraz innych serwisów.

5. Merytorycznie nie należących do danego wątku, czyli tzw. Offtop'u oraz nie posiadających żadnego sensu, mających na celu zaśmiecenie danego forum, czyli tzw Spam'u.

6. Pisanych w celu drażnienia bądź obrażania innych uczestników społeczności. To samo tyczy się tzw "trollowania" tzn: pisania postów wyłącznie w celu irytowania innych ludzi bądź wszczynania awantur.

7. Wulgarnych (także wulgaryzmów użytych w formie ocenzurowanej np. gwiazdkowanie, przekręcenie liter).

8. Ograniczających się do pojedynczego słówka określającego emocje, np "fajnie". Należy w jakiś sposób poprzeć swoje zdanie, np.: "fajnie, bardzo podoba mi się sposób przedstawienia raportu wojennego".

9. Zawierających flood, czyli kilkakrotne powtórzenie tego samego słowa lub znaku, np: "plz plz plz plz plz" " Wink Wink Wink Wink Wink "

10. Prezentujących wszelkiego rodzaju reklamy, bądź odnośniki do stron mających na celu doprowadzenie danego użytkownika do jakichkolwiek korzyści majątkowych lub wirtualnych.

11. Sugerujących zachowywanie się użytkownika jak dodatkowy moderator, np. gdy pisze "Temat zamknięty", pomimo że nie jest się założycielem tematu.

12. Propagujących piractwo komputerowe, w tym linków do cracków, warezów oraz stron je oferujących.

13. Utrudniających przeglądanie forum. W szczególności tyczy się to pisania większości posta czcionką zmniejszającą czytelność postu, np. kolorem/kursywą/zbyt małym lub zbyt wielkim rozmiarem czcionki itp. Dopuszczalne jest to tylko do podkreślenia ważniejszych fragmentów tekstu. Zabronione jest również wstawianie grafik i obrazów, które zakłócają sposób wyświetlania stron. Maksymalne dozwolone wymiary plików graficznych to:

* wysokość: 600 pikseli
* szerokość: 600 pikseli
* rozmiar pliku: 500 KB

Większe pliki można wstawiać tylko w postaci miniatury i/lub odnośnika do strony zewnętrznej.

14. Zawierających tzw. "drzewka z cytatów". Posty powinny być przejrzyste i czytelne.

15. [Zawierających cytaty zawierające jakiekolwiek wypowiedzi naruszające którykolwiek punkt regulaminu "Treści Zabronione".

§3. Sygnatury i Avatary


I. Parametry:

Obrazek w sygnaturze nie może przekroczyć poniższych wymagań:

16. Szerokość: 500 pikseli
17. Wysokość: 120 pikseli
18. Waga pliku nie może przekroczyć 30 kB.


Avatar nie może przekroczyć poniższych wymagań:

* Szerokość: 130 pikseli
* Wysokość: 150 pikseli
* Waga pliku nie może przekroczyć 10 kB.



II. Wyjątki:

1. Maksymalny rozmiar sygnatury Członków Teamu Ikariam.pl może wynosić do 40Kb. Ponadto dozwolone jest umieszczenia dodatkowych obrazków/ikonek o niewielkim rozmiarze.
2. Administracja zastrzega prawo do wycinania lub blokowania nieregulaminowych sygnatur bez informowania o tym użytkowników.



§4. Obsługa Forum i Odpowiedzialność Użytkownika


Każdy uczestnik Forum musi przestrzegać Regulaminu, gdyż akceptuje go z chwilą rejestracji na forum.

Jeżeli użytkownik nie jest usatysfakcjonowany Regulaminem to nie musi korzystać z forum. Użytkowanie forum nie jest konieczne do gry w Ikariam.pl

Każdy użytkownik może zarejestrować tylko JEDNO KONTO na forum. Wyjątki są dozwolone tylko po zatwierdzeniu ich przez Administrację. Jeżeli z jednego IP korzysta dwóch lub więcej użytkowników, należy to zgłosić do Administratora forum. Administracja forum zastrzega sobie prawo do blokowania kont użytkowników, także tych którzy zgłosili korzystanie z jednego IP, jeżeli zachodzi uzasadnione podejrzenie o multikonto. Założenie drugiego konta dozwolone jest tylko wtedy gdy na poprzednie nałożony jest ban stały. Zakładanie nowego konta podczas bana czasowego jest surowo zabronione, jednocześnie należy pamiętać o tym, że nadmierna ilość zbanowanych kont może doprowadzić do wykluczenia z oferty Ikariam.pl


Administracja Forum Ikariam.pl zastrzega sobie prawo do:

1. blokowania/usuwania/modyfikacji kont użytkowników
2. zamykania/usuwania wątków
3. innych działań moderatorskich


bez podania wyraźnej przyczyny takiego działania.


§5. Kary


a) System kar

Obsługa forum dysponuje zintegrowanym z forum narzędziem, którym może udzielać ostrzeżenia - standardowe kary na forum.
Użytkownik informowany jest o otrzymaniu ostrzeżenia poprzez Prywatną Wiadomość (PW) oraz poprzez odnotowanie ostrzeżenia w jego profilu na forum.
Otrzymanie określonej ilości ostrzeżeń może doprowadzić do otrzymania bana na forum.

* 1 ostrzeżenie + możliwy ban (czasowy lub stały)
* 2 ostrzeżenia + możliwy ban (czasowy lub stały)
* 3 ostrzeżenia + możliwy ban (czasowy lub stały)
* 4 ostrzeżenia + możliwy ban (czasowy lub stały)
* 5 ostrzeżeń + ban czasowy (lub stały)
* 6 ostrzeżeń + ban stały



W normalnych okolicznościach bana stałego otrzymuje się po otrzymaniu 6 ostrzeżenia. W wypadku dopuszczenia się wyjątkowo ciężkich przewinień może nastąpić to szybciej.


b) Inne kary:

* Upomnienie - najlżejsza kara, stosowana w przypadku niewielkich przewinień. Traktowana ma być jak zwrócenie uwagi użytkownikowi przez Moderatora. W przypadku ignorowania upomnień użytkownik może zostać ukarany ostrzeżeniem.
* Blokada/usunięcie/przesunięcie posta lub wątku - standardowe działanie porządkowe na forum, które może być związane z nadawaniem ostrzeżeń.
Ponowna zmiana/edycja postów ocenzurowanych bądź edytowanych przez Moderatora będzie karana.
* Zmiana/usunięcie/blokada avatara lub sygnatury - standardowe działanie porządkowe w przypadku użytkowników posiadających nieregulaminowe avatary lub sygnatury. Traktowane jako upomnienie.
* Edycja profilu - działanie porządkowe w przypadku użytkowników, którzy umieścili niedozwolone treści wewnątrz swoich profili.
* Ban na IP - kara nakładana w przypadku wyjątkowo ciężkich i wielokrotnych naruszeń regulaminu forum.
* Wykluczenie z oferty Ikariam.pl - ostateczna i najcięższa kara, stosowana naprawdę w ekstremalnych przypadkach jak np rozprzestrzenianie pornografii, bug-using czy notoryczne łamanie regulaminu mimo wcześniejszych banów (zarówno w grze, na IRCu, na forum). Wykluczenie z oferty polega na jednoczesnej blokadzie: wszystkich kont w grze, na forum oraz bana na IRCu.



§6. Odwołania


W przypadku odwołań od ostrzeżeń czy innych działań moderatorskich: w pierwszej kolejności należy skontaktować się z Moderatorem, od którego otrzymało się ostrzeżenie lub podjął decyzję co do której mamy zastrzeżenia i spróbować wyjaśnić sprawę.

Jeśli nie uda się rozwiązać problemu w ten sposób to należy się skontaktować z Super Moderatorem, któremu podlega konkretny Moderator.

W ostateczności można odwołać się do Administratora Forum, jego decyzja jest ostateczna.

Gdy mamy zastrzeżenia co do pracy Super Moderatora Forum to analogicznie jak w przypadku skargi na Moderatora: najpierw kontaktujemy się z samym zainteresowanym, w przypadku braku dojścia do porozumienia zgłaszamy się do przełożonego, czyli w tym przypadku Administratora Forum.

Skargę na administratora forum może rozpatrzyć inny administrator forum, team manager lub community manager.

Alternatywną drogą do odwołań i składania skarg na członków obsługi forum jest założenie wątku na podforum Skargi i Odwołania.

§7. Zgłaszanie wykroczeń


W przypadku gdy użytkownik zauważy jakiekolwiek łamanie regulaminu forum, bądź regulaminu jednego z jego działów ma obowiązek zgłosić to w jeden z następujących sposobów:

* Należy użyć przycisku "Zgłoś", który znajduję się nad każdym postem. Wybieramy Moderatora przydzielonego do działu, w którym chcemy zgłosić posta, podajemy krótkie uzasadnienie zgłoszenia i wysyłamy zgłoszenie.

* Wysyłamy do Moderatora zajmującego się danym działem PW, w którym informujemy o problemie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

 
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
|| Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group || Designed by Port-All.Com ||
Regulamin